Buluşma Noktası TRT Belgesel Ödülleri Özel Programına Özge Deniz Özker konuk oldu…

Bu yıl 5. yılını kutlayan “TRT Belgesel Ödülleri” için Buluşma Noktası Türkiye  programı beş gün boyunca özel yayınlar gerçekleştirdi.

TRT’nin, amatör ve profesyonel belgesel filmcileri desteklemek, belgesel türünün gelişmesi ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmak, çeşitli ülkelerden farklı ve yüksek nitelikli belgesel filmlerin seyirciyle buluşmasını sağlamak amacıyla düzenlemekte olduğu “5. TRT Belgesel Ödülleri”nde “Refika” da finaldeydi.

5.TRT Belgesel Ödülleri’ne bugüne kadar 432 belgesel film başvurusu yapıldı. Uluslararası Kategori’ye bu yıl 54 ülkeden 285 film başvurdu. Finale kalan filmlerin halka açık ve ücretsiz gösterimleri, 9-12 Mayıs 2013 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen “5.TRT Belgesel Günleri” çerçevesinde, yönetmenlerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.

Yönetmen Özge Deniz Özker de 13.Mayıs.2013’te TRT Belgesel’de canlı olarak yayınlanan Buluşma Noktası Türkiye adlı programa konuk olarak katıldı. Belgesel filmi “Refika”, TRT Belgesel Günleri, belgesel sinema ve gelecek projeleri üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdiler.

İyi seyirler…

 

bulusmanoktasirtrt