FİLM

HAVA FOTOĞRAFLARI KLİBİ

Hava fotograflarımın bir kısmından oluşturduğum kolaj...

Digital Wine Communications Conference - Tanıtım filmi 1

Digital Wine Communications Conference - TANITIM FİLMİ 1 Location: Izmir, Turkey Theme: Sources Participants: 280 Number of Countries Represented: 40 Countries Represented: Argentina, Armenia, Austria, Belarus, Belgium, Brazil, Bulgaria, Canada, Chile, China, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Georgia, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, Ireland, Italy, Lebanon, Moldova, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Russia, Serbia, South Africa, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Turkey, UK, USA

Digital Wine Communications Conference / Tanıtım filmi 2

Digital Wine Communications Conference - TANITIM FİLMİ 2 Location: Izmir, Turkey Theme: Sources Participants: 280 Number of Countries Represented: 40 Countries Represented: Argentina, Armenia, Austria, Belarus, Belgium, Brazil, Bulgaria, Canada, Chile, China, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Georgia, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, Ireland, Italy, Lebanon, Moldova, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Russia, Serbia, South Africa, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Turkey, UK, USA

Digital Wine Communications Conference - Tanıtım filmi 3

Digital Wine Communications Conference - TANITIM FİLMİ -3 Location: Izmir, Turkey Theme: Sources Participants: 280 Number of Countries Represented: 40 Countries Represented: Argentina, Armenia, Austria, Belarus, Belgium, Brazil, Bulgaria, Canada, Chile, China, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Georgia, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, Ireland, Italy, Lebanon, Moldova, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Russia, Serbia, South Africa, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, Turkey, UK, USA

DENİZE BAKAN gelidonya

Günümüzde gps gibi teknolojik gelişmeler ve uydu haberleşme sistemlerinin gelişmesi deniz fenerlerine duyulan ihtiyacı gün geçtikçe azaltmıştır."DENİZE BAKAN gelidonya"da tarihin karanlık dönemlerine ışık tutmuş, pek çok denizciye yol göstermiş, aşıkları buluşturmuş ve önemli bir kültürel yapı olmuş olan Antalya Gelidonya deniz fenerini görürüz. Bizler şehirlerin kargaşasında karanlığı ve ışığı ayırt etme zamanı bile bulamayanlar, deniz fenerlerinde karanlıkta mum ışığının büyük gücünü de duyumsayacağız. "DENİZE BAKAN" üçlemesi, gerek fener bekçileri, gerek balıkçılar, gerekse yapı olarak deniz fenerleriyle yalnızca tarihin değil, yaşamın da tanıklığını yapar. "DENİZE BAKAN gelidonya" bu üçlemenin son filmidir.

DENİZE BAKAN boztepe

Günümüzde gps gibi teknolojik gelişmeler ve uydu haberleşme sistemlerinin gelişmesi deniz fenerlerine duyulan ihtiyacı gün geçtikçe azaltmıştır."DENİZE BAKAN boztepe"de tarihin karanlık dönemlerine ışık tutmuş, pek çok denizciye yol göstermiş, aşıkları buluşturmuş ve önemli bir kültürel yapı olmuş olan Sinop Boztepe deniz fenerini görürüz. Bizler şehirlerin kargaşasında karanlığı ve ışığı ayırt etme zamanı bile bulamayanlar, deniz fenerlerinde karanlıkta mum ışığının büyük gücünü de duyumsayacağız. "DENİZE BAKAN" üçlemesi, gerek fener bekçileri, gerek balıkçılar, gerekse yapı olarak deniz fenerleriyle yalnızca tarihin değil, yaşamın da tanıklığını yapar. "DENİZE BAKAN boztepe" bu üçlemenin ikinci filmidir.

DENİZE BAKAN inceburun

Günümüzde gps gibi teknolojik gelişmeler ve uydu haberleşme sistemlerinin gelişmesi deniz fenerlerine duyulan ihtiyacı gün geçtikçe azaltmıştır."DENİZE BAKAN inceburun"da tarihin karanlık dönemlerine ışık tutmuş, pek çok denizciye yol göstermiş, aşıkları buluşturmuş ve önemli bir kültürel yapı olmuş olan Sinop İnceburun deniz fenerini görürüz. Bizler şehirlerin kargaşasında karanlığı ve ışığı ayırt etme zamanı bile bulamayanlar, deniz fenerlerinde karanlıkta mum ışığının büyük gücünü de duyumsayacağız. "DENİZE BAKAN" üçlemesi, gerek fener bekçileri, gerek balıkçılar, gerekse yapı olarak deniz fenerleriyle yalnızca tarihin değil, yaşamın da tanıklığını yapar. "DENİZE BAKAN inceburun" bu üçlemenin birinci filmidir.

DENİZE BAKAN üçlemesi - FRAGMAN

Günümüzde gps gibi teknolojik gelişmeler ve uydu haberleşme sistemlerinin gelişmesi  deniz fenerlerine duyulan ihtiyacı gün geçtikçe azaltmıştır."Denize Bakan"da tarihin karanlık dönemlerine ışık tutmuş, pek çok denizciye yol göstermiş, aşıkları buluşturmuş ve önemli birer kültürel yapı olmuş olan üç deniz fenerini görürüz. Sinop İnceburun, Sinop Boztepe ve Antalya Gelidonya Deniz Fenerlerinin her biri ayrı bir karakter ve yapıya sahiptir. Bizler şehirlerin kargaşasında karanlığı ve ışığı ayırt etme zamanı bile bulamayanlar, deniz fenerlerinde karanlıkta mum ışığının büyük gücünü de duyumsayacağız. "Denize Bakan", gerek fener bekçileri, gerek balıkçılar, gerekse yapı olarak deniz fenerleriyle yalnızca tarihin değil, yaşamın da tanıklığını yapar.

REFİKA

Belgesel FilmYönetmen: Özge Deniz Özker  / Yapımcı: İstanbul Dijital Kültür ve Sanat Vakfı Yapım Yılı: 2012  / Ülke: Türkiye & Yunanistan   Dil: Türkçe & Yunanca / Altyazı: İngilizce & Türkçe (Kuzey Ege Anlatıları - North Aegean Narratives Projesi kapsamında çekilmiştir.) ÖZET:

"Hatıralarımı yazma, tarih sanıyor birileri… A.Telli”

"Refika" adlı belgesel, adı Refika olan bir kadına ait olduğu söylenen bir fotoğrafın izini Adatepe ve Midilli'de sürmemin bir güncesi. Adatepe, mübadeleden önce Türklerin ve Rumların beraber yaşadıkları eski bir Rum köyü. Refika ve sevgilisi Nazmi'nin hikayesi, farklı versiyonları ile günümüze kadar taşınmış. Peki ama hangi hikaye doğru? Fotoğraftaki o kadın Refika mı, değil mi? Tarihi kim yazıyor? Bu sorulara yanıt ararken güncenin sonunda, o fotoğraftaki kadın imgesinin bir markanın logosu olarak kullanıldığına ve "Refika"nın bir anlamda metalaştığına tanık oluyoruz.

ÖDÜLLER & GÖSTERİMLER
 • “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”;Beşiktaş Belediyesi Levent Kültür Merkezi; Özel Gösterim; 2015
 • CineBalkan Panaroma; Balkan Festivali; Gösterim; 2015; Yunanistan
 • Balkans Beyond Borders Kısa Film Festivali; Özel Mansiyon; Bosna-Hersek; 2014
 • Uluslararası Rotary Kısa Film Festivali; Belgesel Dalı Birincilik Ödülü, 2014
 • JCI İstanbul 8.Crossroads Kısa Film Festivali "Kültürler Arası Diyalog"; En İyi Film Ödülü; 2013
 • 18. Boston Türk Festivali Kısa Film ve Belgesel Yarışması; Özel Mansiyon; 2013; ABD 
 • 25. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali; Finalist; 2013
 • 14. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali; Süha Arın Özel Ödülü; 2013 
 • Hasretin İki Yakası Kısa Film Yarışması; En İyi Belgesel Film Ödülü; 2013
 • 66.Cannes Film Festivali; Gösterim; 2013; Fransa
 • Planete+Doc Film Festivali; Gösterim; 2013; Polonya
 • TRT Belgesel Ödülleri; Ulusal Amatör Kategori; Finalist; 2013 (Director's Cut)
 • 15. Uluslararası Eskişehir Film Festivali; Gösterim; 2013
 • 9. Akbank Kısa Film Festivali; Finalist; 2013
 • Eutopia in Córdoba Film Festivali; Gösterim; 2012; İspanya
 • 4. Hangi İnsan Hakları? Film Festivali; Gösterim; 2012
 • 25. Uluslararası Amsterdam Belgesel Film Festivali (IDFA); Gösterim; 2012; Hollanda
 • North Aegean Narratives projesi kapsamında Eskişehir, İzmir, Çanakkale, Ayvalık, Adatepe, Midilli, Atina ve İstanbul özel gösterimleri-2012