JCI CROSSROADS 8.ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ’NDE EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ “REFİKA”NIN…

Crossroads 8. Uluslararası Kısa Film Festivali “Kültürlerarası Diyalog” EN İYİ FİLM Ödülü “REFİKA” filmine verildi. 

Festivalde 2. En İyi Film Ödülünü yönetmenliğini Serhat Altay’ın yaptığı “SOYKA” adlı belgesel film alırken, 3. En iyi Film Ödülünü ise yönetmenliğini Mustafa Uluç’un yaptığı “SINIRIN ÖTESİNDEKİ GELİNLER” adlı belgesel film almıştır. 

“Crossroads, bu yıl sekizincisi düzenlenen, amacı dünyada kültürlerin buluşmasına aracılık etmek ve buna bağlı olarak tüm sinema sevenlerin ve filmcilerin, ‘Kültürler Arası Diyalog’ temalı kısa filmlerini beyaz perdeye taşımalarını hedefleyen bir kısa film yarışması ve festivalidir. Festival kapsamında; seminerler, paneller, söyleşiler ile film gösterimleri ve atölyeler bulunmaktadır. Yarışma bölümünde ise “Kültürler Arası Diyalog” temalı kurmaca, canlandırma, belgesel ve deneysel türündeki kısa filmler yarışmakta ve yönetmenleri çeşitli ödüllerle desteklenmektedir.

Bu festival Junior Chamber International‘a bağlı , kar amacı olmayan, Birleşmiş Milletler ve aralarında Council of Europe’un ve Euro Chambers’ın da bulunduğu diğer dernekler tarafından kardeş organizasyon olarak kabul edilmiş olan ‘Genç Liderler ve Girişimciler Derneği İstanbul Şubesi’nin bir projesidir.  JCI, 1910 yılında kurulmuş olup, 115 ülkede örgütlenerek 200,000’i aşkın aktif üyeye sahip dünyanın en büyük 3. sivil toplum örgütüdür.

JCI İstanbul Crossroads Uluslararası Kısa Film Yarışması ve Festivali, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da ülkemizin tanıtımına katkıda bulunduğu kabul edilmiş bir festival olarak JCI 2007 Dünya Kongresinde “Dünyanın En Başarılı Halkla İlişkiler Programı” ve “Avrupa’nın En Başarılı Yayını” seçilmiştir.” (Kaynak: http://www.jciistanbulcrossroads.com )

 

pItem_518f5f41244bc

 

afis_refika